Peníze.cz Finmag

Investiční projekt největšího finančního portálu v Česku peníze.cz
a webu pro podnikatele Finmag.cz.
Chcete tu být také?

Portu

Portu nabízí moderní a efektivní způsob investování pro každého. Sestaví vám portfolio na míru a vy se už nemusíte o nic starat. Při správě investic sází Portu na spojení pokročilé automatizace, vlastního unikátního softwaru a zkušeností portfolio manažerů WOOD & Company, české společnosti s 30letou historií. Zkušenější investoři si mohou složit vlastní ETF strategii. Vkládat a vybírat lze kdykoliv.

Typ produktu
Diverzifikované investování do indexových ETF – portfolia na míru nebo vlastní tematické strategie
Registrovaných úživatelů
120+ tisíc
Přes platformu zainvestováno
7,5 mld. Kč
Více

Související články

Kryptoměny nejsou jen pro spekulanty. Jak je využít a nespálit se?

Kryptoměny, v čele s bitcoinem, si od svého vzniku prošly obrovským vývojem. Od prvního nákupu pizzy za deset tisíc bitcoinů, která by při dnešních cenách stála téměř deset miliard korun, se trh s nimi rozrostl a i přes značné výkyvy nabírá na hodnotě. Ukazuje se, že krypto už není jen pro spekulanty, ale láká i tradiční investory. Jaké příležitosti k investování tento sektor nabízí?

Jak spořit dětem? Stavebko se nevyplatí, bourá analytička zažitý trend

Zatímco v zahraničí je poměrně běžné, že rodiče za své děti od narození investují, v Česku se často spoléháme jen na stavební spoření. To však nepokryje ani inflaci a peníze tak ztrácejí na hodnotě. „Když je tu ale nějaká tradice, jdeme po tom nejrozšířenějším,“ říká v dalším díle Finmag podcastu Anna Kortusová z investiční platformy Portu. Ta se tento trend snaží změnit.

Investice v době konfliktů a nejistoty? Tahle strategie funguje

Jak reagovat na současný vývoj trhů? Je teď vhodná doba pro investování, nebo se očekávají další propady? Těmito otázkami se zabývá analýza investiční platformy Portu.

Žen v investování přibývá. V čem mohou jít mužům příkladem?

Ženy přebírají kontrolu nad svými financemi častěji než dříve. Ukazuje se tak, že – možná i v důsledku pandemické krize a dalších událostí – chtějí být lépe připravené na budoucnost. Ač je tedy mezi investory stále zastoupeno méně žen, rozdíl se postupně vyvažuje.

Investiční platforma Portu: s covidem a Kovym k miliardám

Covid donutil lidi víc přemýšlet, co s penězi. Alespoň to tvrdí Radim Krejčí, zakladatel investiční platformy Portu. „Lidi najednou, zničehonic, museli sedět doma na zadku, nevěděli, co s penězi, a tak začali investovat. Kovy jim pak vysvětlil, že Portu je dobrá volba, a přivedl je k nám,“ říká v rozhovoru pro Finmag.cz šéf Portu.

Jak vyzrát na akciový trh? Netrefuj. Střílej!

Koupit akcie, když je lacino, prodávat, když je draho. Ze zpětného pohledu vypadá časování trhu jednoduše. Vrcholy i propady trhu jsou přece vidět. Ve skutečnosti je to těžké, ne-li nemožné. A navíc: ani ten, komu se to podaří, nemusí být vítěz.