Peníze.cz Finmag

Investiční projekt největšího finančního portálu v Česku peníze.cz
a webu pro podnikatele Finmag.cz.
Chcete tu být také?

FinGOOD

Platforma finGOOD umožňuje individuálním investorům investovat do prověřených českých společností s historií. Podnikatelům přináší možnost získat flexibilní zdroj financování pro rozvoj svého podnikání. Investice probíhají formou P2B crowdfundingu. Nejčastěji nabízí zhodnocení 7 až 10 %, v průměru 8,7 % ročně. Investice jsou navíc zajištěny zástavou movitého nebo nemovitého majetku.

Typ produktu
investice do firem prostřednictví equity crowdfundingových úvěrů
Výše investice
od 5 tisíc korun
Přes platformu zainvestováno
328 milionů
Více

Související články

V bance čekají firmy na úvěr měsíce, u crowdfundingu jde o dny či týdny

Chcete vstoupit na nový trh? Stará výrobní linka už dosluhuje? Potřebné finance lze získat prostřednictvím crowdfundingu. „Šanci má jakýkoliv sektor podnikání. Financovali jsme výrobce remosek, pivovar a vítáme i gastro podniky,“ říká Vít Endler, ředitel a spolumajitel investiční platformy Fingood.

Dosáhli jsme už inflačního vrcholu? Až zima ukáže...

Guvernér Jiří Rusnok se na konci svého mandátu rozloučil s Českou národní bankou (ČNB) výrazným zvýšením úrokových sazeb. Dosáhli jsme tím pomyslné poslední dírky utahování opasků, nebo nás čeká další?

Kdo teď přestane investovat, prohraje, říká obchodní šéf Fingoodu

Poptávka po úvěrech stále existuje. Firmy by měly být opatrné, ale nemohou příliš odkládat investice, protože by je jinak mohla předběhnout konkurence. S bankami soupeříme hlavně rychlostí, říká Adam Wróbel, obchodní ředitel společnosti Fingood.

Známé české značky rostou díky investičnímu crowdfundingu

Značky Bagind company a Tomas Arsov, tuzemské společnosti, za kterými stojí silný podnikatelský příběh a rychlá expanze. Co je spojuje?

Vyplatí se nyní investice do nemovitostí?

Ceny bytů stále rostou a trh vyhlíží splasknutí realitní bubliny. Zatím bezúspěšně. Existují ještě možnosti, jak investovat do nemovitostí? Dobrou zprávou je, že ano.

Dluhopisy. Cesta ke snadnému zbohatnutí, nebo ke ztrátě peněz?

Investiční trh za poslední roky zaplavila vlna dluhopisů. Emitenti se přetahují o přízeň investorů. Ovšem ne všechny příběhy s dluhopisy v hlavní roli končí šťastně. Je investice do nich risk, nebo cesta ke zbohatnutí?